Dyskomfort podczas noszenia tamponu – co robię źle

Wśród obaw związanych z wyborem środków higienicznych w trakcie menstruacji, często pojawia się strach przed dyskomfortem odczuwanym w trakcie noszenia tamponów. Jest on jednak przede wszystkim psychiczną blokadą, którą można z łatwością przezwyciężyć. Wystarczy znaleźć dobre źródło wiedzy i dowiedzieć się, kiedy i jak używać tamponów, jak przebiega cykl menstruacyjny i jak wkładać tampon we właściwy sposób.

Z czego wykonane są tampony?

Tampony o.b.®, które należą do chętnie wybieranych przez kobiety środków higienicznych w trakcie cyklu menstruacyjnego, są stworzone z wyjątkowo delikatnych materiałów, bezpiecznych dla zdrowia zarówno nastolatek, jak i kobiet dorosłych. Powstają z bawełny lub sztucznego jedwabiu albo połączenia obu tych materiałów. Cienka otoczka znajdująca się na zewnątrz tamponu zapobiega rozdzielaniu się ich włókien. Dzięki temu ich aplikacja oraz wyjęcie są niezwykłe proste, a po właściwym założeniu tamponu nie jest on wyczuwalny wewnątrz pochwy. Mimo przebywania w środowisku, w którym żyją liczne drobnoustroje, tampony nie zakłócają naturalnej flory bakteryjnej. Nie powodują więc żadnego zagrożenia dla zdrowia kobiet, pod warunkiem używania ich we właściwy sposób.

Dyskomfort w trakcie noszenia tamponu

W czasie noszenia tamponu założonego w prawidłowy sposób, nie powinnaś odczuwać żadnego dyskomfortu. Jedwabista otoczka pozwala bowiem na bezbolesne wsunięcie go we właściwe miejsce. Jeżeli wiesz, jak założyć tampon w odpowiedni sposób, w pełni zabezpieczy on przed upływem krwi miesięcznej i zabrudzeniem bielizny. Jeżeli jednak po aplikacji tamponu nadal odczuwasz go wewnątrz pochwy, oznacza to, że nie został on poprawnie wsunięty. W takiej sytuacji należy wyjąć go, wyrzucić do kosza i zastąpić nowym. Każda kobieta szybko odnajduje własny sposób na najwygodniejszą aplikację. Część z nich zakłada tampony w pozycji siedzącej, inne wolą pozycję stojącą z jedną nogą opartą wyżej. Ważne jest, przede wszystkim aby przed aplikacją tamponu zadbać o czystość rąk i w spokojnym nastroju dopasować sposób zakładania do swoich potrzeb.

Nie znalazłaś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie? Odwiedź stronę www.myob.pl