Warkocze syntetyczne – idealna fryzura na lato i nie tylko

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a po niej czas letnich festiwali, wakacyjnej beztroski i luz. W takich okolicznościach rodzą się oryginalne pomysły, również te na stylizację. Jednym z nich bez cienia wątpliwości są bijące popularność warkoczyki afrykańskie. Jest to fryzura, która odbiega od fryzjerskich standardów, ale warto dać jej szansę i odkryć jej uroki.

Warkocze syntetyczne – splot z afrykańskim rodowodem

Jeśli lubisz i nie boisz się eksperymentować z fryzurą, pomysł na warkocze syntetyczne jest idealny dla Ciebie. Sposób, w jaki włosy zostaną zaplecione, a także dobór odcienia syntetycznych pasm może diametralnie zmienić Twój wizerunek!

Pierwotnie afrykańskie warkocze służyły do ujarzmienia bujnych i gęstych włosów mieszkańców gorącego kontynentu. Ciasne sploty gwarantowały wygodę i pozwalały na nadanie fryzurze nowego charakteru. Aby osiągnąć tak spektakularny efekt na delikatnych włosach, konieczne jest wzbogacenie ich syntetycznymi pasmami. Dzięki temu fryzura nabiera objętości i nowy kolor! Paleta barw syntetycznych warkoczy jest bardzo bogata – od stonowanych odcieni, poprzez pastele, aż po tęczowe ombre. Naprawdę jest w czym wybierać!

Warkocze syntetyczne – wykonanie

Nie idealizujemy warkoczy syntetycznych ani do osiągnięcia takiej fryzury. Ich wykonanie pochłania bardzo wiele czasu, podobnie zresztą, jak i pieniędzy. Jeśli się na nie zdecydujesz, powinnaś zarezerwować sobie kilka godzin cierpliwego oczekiwania na ostateczny efekt procesu zaplatania. Dużo szybciej wykonuje się tę fryzurę za pomocą specjalnych maszynek, ale nie są one jednak tak dokładne i wprawne jak dłonie doświadczonej ekspertki. Dobrze wykonane warkocze są trwałe i zwarte. Możemy je nosić od trzech miesięcy do nawet pół roku lub momentu, w którym uznamy, że odrosty psuja efekt i w zależności od kondycji naszych włosów.

A jeśli chcesz sama pobawić się w zaplatanie i nie wiesz gdzie kupić warkocze syntetyczne, zajrzyj na: https://maniolo.pl, https://cetia.pl i https://nowinky.pl.