Czym się kierować poszukując solidnych okularów przeciwsłonecznych?

Okulary przeciwsłoneczne, to przede wszystkim zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki nim chronimy oczy, ale i nadajemy naszej stylizacji smaku. Okulary są bowiem ciekawym dodatkiem, który co ciekawe – ukrywa nawet oznaki zmęczenia w postaci nieestetycznych worków pod oczyma. Nic dziwnego, że większość z nas latem po prostu nie wychodzi bez nich z domu.

By były jednak zgodne z naszym stylem i dobrze prezentowały się na twarzy musimy odpowiednio je dobrać. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie zdrowotne. Czym wobec tego kierować się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych? Podpowiadamy!

Okulary przeciwsłoneczne damskie, a konkretny kształt twarzy

W przypadku pań dużą uwagę kładzie się na dostosowanie okularów do ich kształtu twarzy. Obecnie na rynku dostępne są tak różnorodne modele okularów, że bardzo łatwo dokonać odpowiedniego wyboru. Trzeba tylko wiedzieć, jakimi zasadami się kierować.

I tak w przypadku owalnego kształtu twarzy najlepiej prezentują się okulary w stylu kocich oczu. Takie modele mają zazwyczaj charakterystyczne oprawki, dlatego stanowią naprawdę ciekawy dodatek. Poza tym, na twarzy o owalnym kształcie świetnie prezentują się też pilotki . Z kolei na twarzy o kształcie trójkąta najlepiej wyglądają okulary przeciwsłoneczne w stylu Wayfarer, a na twarzy o kwadratowym kształcie – lenonki.  Te ostatnie, to kultowe modele na które najczęściej decydują się panie o wyrazistym guście.

Bez wątpienia to jednak modele w stylu Clubmaster należą do tych najpopularniejszych. Ciekawa propozycja tego rodzaju bazuje na stylu lat 50-tych. Taki dodatek posiada też na tyle  uniwersalny fason, że pasuje do niemal każdego kształtu twarzy. Bez wątpienia pięknie będzie w nim wyglądać zarówno kobieta o owalnej, jak i pociągłej twarzy.

Okulary na lato, a kwestie bezpieczeństwa 

To, że męskie okulary przeciwsłoneczne czy kobiece modele powinny mieć odpowiednie filtry, to oczywiste. Nadal niewiele osób wie jednak, że równie ciekawą propozycją są okulary z polaryzacją. Ten stosunkowo nowy trend usuwa zbędne odblaski, a przepuszcza tylko spolaryzowane światło. Co to daje w praktyce?

Dzięki modelom z polaryzacją widzenie staje się bardziej przejrzyste. Właściciel takich okularów nie może narzekać na jakiekolwiek zamglenia czy parowanie. Co więcej, przestaje również mrużyć oczy. Oglądany zza okularów świat wydaje się przecież o wiele łagodniejszy. Z pewnością równie ważne jest też to, że tego rodzaju dodatek świetnie sprawdza się podczas jazdy samochodem. Kierowca zamiast oglądać oślepiające światła dookoła, może skupić się na drodze.

Czy wzór i właściwości ochronne, to wszystko? Niekoniecznie. Równie ważny wydaje się bowiem materiał wykonania okularów. Najlepiej postawić na modele trwałe i solidne. To oczywiste, że będziemy z nich przecież korzystać zarówno w zwykłych okolicznościach, jak i podczas wypoczynku na plaży. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie z pewnością dokonamy zatem słusznego wyboru.

Bardzo atrakcyjną cenowo ofertę okularów męskich i damskich znajdziecie w sklepie SuperGalanteria.pl pod wskazanymi linkami