Odmładzanie skóry dzięki infuzji tlenowej

W powietrzu znajduje się tylko 20 procent tlenu, który przez skórę do komórek wnika w minimalnych procentach. Jego postępujący brak objawia się szarą, ziemistą i wiotką skórą. Stan ten nadaje zmęczenia i wyraźnego osłabienia.

Idealnym ratunkiem jest skorzystanie z zabiegu infuzji tlenowej. Poczujesz ulgę, a zmęczenie zniknie. Odmładzanie skóry będzie widoczne już na pierwszy rzut oka. Ponadto po takiej pielęgnacji oznaki starzenia wyraźnie się zmniejszą.

Jak przebiega zabieg infuzji tlenowej?

Do zabiegu infuzji tlenowej używa się tlenu hiperbarycznego, czyli sprężonego w czystej postaci. Za jego pomocą podaje się w głąb skóry skoncentrowane składniki odżywcze. Dzięki wysokiemu ciśnieniu cenne substancje docierają o wiele głębiej niż w innych zabiegach kosmetycznych. Dodatkowo tlen ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, a także przyczynia się do oczyszczania porów.

Zabieg ten jest nieinwazyjny. Nie dochodzi bowiem do przerwania ciągłości skóry. Mimo to jego skuteczność jest zaskakująca. Dość często wybierana jest infuzja tlenowa zamiast botoksu czy mezoterapii.

Zalety infuzji tlenowej, czyli odmłodzenie skóry i nie tylko:

– efekty zabiegu są natychmiast widoczne,
– z powodu braku inwazyjności niemal od razu można powrócić do uprawiania aktywności fizycznej,
– można stosować ją na skórę twarzy, szyi czy dekoltu,
– zapewnia dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry objętej zabiegiem,
– brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu,
– po skończonej infuzji skóra jest wyraźnie rozświetlona i rozpromieniona,
– owal twarzy ulega wyraźnej poprawie,
– wygładza zmarszczki.
– nie wymaga rekonwalescencji.

Jak często można wykonywać zabieg infuzji tlenowej?

Nie ma reguły co cykliczności wykonywanego zabiegu. Dzięki natychmiastowym efektom infuzja tlenowa nie musi być wykonywana w regularnych odstępach czasowych. Można wykonywać ją tylko i wyłącznie przed ważnymi uroczystościami, kiedy nasza skóra musi wyglądać wyjątkowo dobrze. Rezultaty po jednym zabiegu utrzymują się nawet 6 miesięcy. Dla długotrwałych efektów dobrze jest skorzystać z serii 6 zabiegów.

Jak widać, zabieg infuzji tlenowej niesie za sobą szereg zalet. Jest zbawieniem dla każdej zmęczonej skóra, która straciła blask i wymaga natychmiastowego ratunku. Odmładzanie skóry to kolejny plus.

Warto jednak przy wyborze odpowiedniego salonu kosmetycznego kierować się profesjonalizmem i doświadczeniem, pracującej tam załogi. Jest to kluczowe przy każdym zabiegu. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca w mieście Wrocław, obowiązkowo zajrzyj do Coco Time.