Swimer zbiorniki na wodę – czy warto go mieć

Zbiorniki na wodę deszczową o rozwiązanie coraz częściej spotykane w polskich domach i gospodarstwach. Zbiornik na deszczówkę pozwala zaoszczędzić nawet 50% zużywanej wody. Jak dobrać odpowiedni zbiornik na deszczówkę?

Znaczną większość wody w domach zużywamy do celów sanitarnych, a więc do mycia się, spłukiwania toalety czy prania. Do takich celów z powodzeniem można używać wody deszczowej. Nie tylko ograniczymy tym zużycie wody, ale będzie to również rozwiązanie ekologiczne do tego sprzyjające środowisku. Jeśli zastanawiasz się, czy warto w swoim gospodarstwie domowym zainstalować zbiornik na deszczówkę, to tak, jak najbardziej!

Swimer zbiorniki na wodę – jak dobrać wielkość zbiornika

Wybierając zbiornik na deszczówkę, pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to jego rozmiary. Tutaj powinniśmy zastanowić się, jaką ilość wody będziemy w stanie zgromadzić i zużytkować. Na to wpływ ma między innymi średnia ilość opadów w rejonie, w którym mieszkamy w ciągu roku. Jeśli mamy problem, by oszacować, ile wody zużywamy do celów sanitarnych, możemy poprosić o pomoc eksperta, który precyzyjnie policzy nasze potrzeby.

Oczywiście wybór odpowiedniego zbiornika na wodę zależy również od jego rodzaju, a jak wiadomo, są zbiorniki naziemne, jak i podziemne. Zbiorniki podziemne są dużo większe i mają pojemność nawet do 2000 litrów, natomiast zbiorniki naziemne muszą być zdecydowanie mniejsze ze względu na walory estetyczne i ich funkcjonalność.

Zatem jaką wielkość zbiornika na wodę wybrać? Wybór pozostaje kwestią indywidualną, ale najchętniej wybierane zbiorniki naziemne to te o pojemności 2000-300 litrów lub zbiorniki podziemne o pojemności 1000 litrów i więcej.

Popularne tagi: swimer zbiorniki na wodę zbiornik na paliwo 2500l jfc , kingspan zbiorniki na wodę , zbiornik paliwa z dystrybutorem , zbiornik na rsm 22000