Kurtki damskie – jaka kurtka puchowa będzie dla Ciebie odpowiednia

Kurtki puchowe od dobrych kilku lat są stałym elementem damskiej garderoby. Dzięki swoim niewątpliwym zaletom, a przede wszystkim komfortowi użytkowania, cieszą się popularnością nie tylko jako przykład ubrania używanego w czasie podróży i wypraw, ale także jako odzież typowo miejska. Na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów tego typu. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze kurtki puchowej? Który model będzie dla Ciebie odpowiedni?

 

Najważniejsze – wypełnienie

Podstawowym kryterium, którym powinien kierować się konsument przy wyborze kurtki puchowej jest rodzaj i właściwości jej wypełnienia. Mamy tu do wyboru puch naturalny, to jest: gęsi lub kaczy lub puch syntetyczny. To właśnie ten pierwszy, pozyskiwany od zwierząt hodowlanych, jest uznawany za najlepszy i najbardziej komfortowy.

Drugim, niezwykle istotnym parametrem, który będzie miał wpływ na nasz komfort termiczny będzie sprężystość puchu (informację o tym znajdziemy na metce wewnętrznej). Jednostką, w której wyraża się tę wartość jest cuin (cal sześcienny na uncję). Ważne jest to, że im jest ona wyższa tym lepsze są właściwości izolacyjne wypełnienia, a także waga ubrania. Dobrej jakości kurtki puchowe będą jednocześnie ciepłe i lekkie.

Ostatnią informacją, która powinna nas zainteresować kupując odpowiedni produkt jest stosunek puchu do pierza. Im więcej tego pierwszego rodzaju wypełnienia, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że nie znajdziemy kurtki, która w swoim składzie będzie w 100% z puchu naturalnego, bowiem pozyskanie go jest po prostu niemożliwe.

Należy jednak pamiętać, że puch naturalny nie jest idealny. Jego największą wadą jest słaba odporność na wilgoć. W przypadku przemoczenia traci on prawie zupełnie swoje właściwości termoizolacyjne. Minimalnie lepiej radzi sobie z ich utrzymaniem jego syntetyczny odpowiednik. Ale mimo wszystko lepiej unikać przemoczenia kurtki puchowej w deszczowe dni.

 

Jaką kurtkę puchową wybrać?

Niewątpliwe – jeśli pragniemy wyruszyć na długie zimowe ekspedycje, warto zaopatrzyć się w produkt w pełni naturalny, najlepiej z puchu gęsiego, starannie wykonany. Zapewni to nam dobrą izolację cieplną, a zatem komfort w trakcie podróży. Ale gdy kupujemy kurtkę puchową, która ma nam służyć w codziennym, miejskim użytkowaniu to zdecydowanie nasze wymagania spełnią modele wypełnione materiałem syntetycznym. Zadowoli nas nie tylko ich cena i wygoda noszenia, ale także większy wybór fasonów, co dla kobiet jest niezwykle ważne.

Wydaje się, że kurtki damskie puchowe są już stałym elementem w szafie każdej kobiety. To świetny wybór na chłodniejsze i prawdziwie mroźne dni. Szeroki wybór modeli pozwoli dobrać odpowiedni produkt do naszych potrzeb i stylu. To, który z nich wybierzemy, zależy wyłącznie od nas.