Ultradźwięki – innowacyjne zagęszczanie włosów

W dzisiejszym tekście przyglądamy się dokładniej jednej z najnowocześniejszych metod zagęszczania włosów. Jakie są atuty stosowania ultradźwięków? Dla kogo to rozwiązanie może być najbardziej atrakcyjne?

Zagęszczanie ultradźwiękowe

Opisywany sposób modelowania fryzury zyskuje rosnące grono zwolenników. Nic dziwnego, bo ta nieinwazyjna i bezpieczna dla włosów oraz skóry głowy metoda wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii, oferując bezdyskusyjny komfort i długotrwały efekt. Rezultaty na głowie będzie można obserwować nawet przez pół roku. W jaki sposób dokleja się kolejne pukle? Dodatkowe pasemka mocuje się do naturalnych włosów za pomocą fal ultradźwiękowych, co sprawia, że cała „operacja” odbywa się z pominięciem urządzenia generującego wysoką temperaturę. Intensywne uderzenie ciepła, czy to w postaci nawiewu suszarki czy sztycy lokówki, na dłuższą metę może uszkadzać strukturę włosa i osłabiać cebulki. Z uwagi na zaawansowanej technologii, zaleca się zagęszczanie włosów w ten sposób w sprawdzonym zakładzie fryzjerskim. Ultradźwięki wykorzystuje się także do zdejmowania doczepianych pasm.

Dla kogo ultradźwięki?

Na trwałe i naturalne efekty przedłużania i zagęszczania fryzury za pomocą ultradźwięków mogą liczyć praktycznie wszyscy, nawet posiadacze cienkich i delikatnych włosów. Brak potrzeby nagrzewania sprawia, że ta ultradźwięki uchodzą za jeden z najbardziej łaskawych dla włosów patentów na zwiększanie objętości fryzury. Zabieg z wykorzystaniem maszyny emitującej ultradźwięki wprawiające w ruch cząstki keratyny trwa ok. 3–4 godzin, a jego cena w dużej mierze zależy od renomy zakładu fryzjerskiego. Wspomniane urządzenie generujące fale działa punktowo i precyzyjnie, co pozwala zagwarantować imponujące rezultaty. Doczepiane włosy zapewniają naturalny efekt i są trudne do odróżnienia od oryginalnych włosów.