Pierścionek zaręczynowy – tradycyjny, czy nowoczesny?

Pierścionki zaręczynowe mają szczególne miejsce w historii całego świata, jak i na dłoni ukochanej osoby. Częstym pytaniem, które zadają sobie pary, jest „Na, którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?” To ważna kwestia. W naszej kulturze zawsze nosi się go na palcu serdecznym, ponieważ to właśnie przez niego płynie legendarna żyła miłości. Pojawiają się jednak wątpliwości co do tego, na której dłoni powinien się on pojawić. W Polsce uznaje się, że pierścionek powinno nosić się na palcu serdecznym prawej dłoni. Jednak kolejną wątpliwą kwestią, jest wybór modelu. Mężczyźni wahają się, czy dobrym wyborem będą złote pierścionki zaręczynowe, które są najczęściej wybierane przez przyszłych narzeczonych, czy może lepiej wybrać model nieco bardziej nowoczesny.

Tradycja i nowoczesność – pierścionki zaręczynowe z białego złota

Pierścionek zaręczynowy, jest inwestycją na długie lata, a nawet na całe życie. To jest jedyna w swoim rodzaju biżuteria, która symbolizuje wasz związek i miłość. Z tego względu wybór tego odpowiedniego, to prawdziwe wyzwane. Częstym wyborem jest pierścionek z żółtego złota, który dla Panów wydaje się numerem jeden. Wydaje się, że to już tradycja, że przyszła narzeczona zostaje obdarowana takim właśnie modelem. Jednak na przestrzeni lat wiele się zmienia i pojawia się coraz więcej modeli na rynku. To, zamiast ułatwiać wybór, zdecydowanie go utrudnia.

Nie każdej kobiecie spodoba się złoty pierścionek zaręczynowy, o czym warto pamiętać. Kobiety, które są innowacyjne i lubią niestandardowe rozwiązania, na pewno będą zachwycone nowoczesnymi modelami pierścionków, które wyróżniają się na tle innych. Coraz więcej par decyduje się na porzucenie tradycji i Panowie wybierają pierścionki z białego lub różowego złota. Jest wiele możliwości, więc każda kobieta może mieć w posiadaniu biżuterię zaręczynową, której nie ma nikt inny. A to dodaje jeszcze więcej magii tej wyjątkowej chwili, w której wasz związek wkracza na nowy etap.