Instruktor pływania – jak zostać. Podajemy najważniejsze szczegóły!

Marzy ci się kariera instruktora pływania? Jeśli tak, to sprawdź razem z nami, jakie musisz spełnić warunku, by nim zostać. Wiele osób zadaje sobie pytanie „instruktor pływania, jak zostać?” Trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest to specjalista, który znakomicie i do perfekcji opanował umiejętność pływania. To również dydaktyk, którego zadaniem, jest przekazać wiedzę i umiejętności swoim kursantom. A jednak same umiejętności i dobre chęci nie wystarczą w tym przypadku. Jeżeli chcesz czynnie uprawiać ten zawód, konieczne jest uzyskanie stosownych uprawnień, które ci to umożliwią.

Instruktor pływania, jak zostać i kiedy zacząć?

Jeżeli interesuje Cię: instruktor pływania, jak zostać, to na początek konieczne jest zapisanie się na odpowiedni kurs. Do zostania zawodowcem nie musisz długo czekać, wystarczy, że masz ukończone osiemnaście lat, a także masz co najmniej średnie wykształcenie. Dodatkowo liczy się twoja kondycja, która powinna być nienaganna. Przed wykonaniem zawodu musisz okazać dowód od lekarza, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by pełnić zawód instruktora pływania. Jeżeli spełniasz te trzy warunki, to możesz zapisać się na kurs, który nauczy cię, jak być dobrym instruktorem, jak prowadzić zajęcia i co jest najważniejsze w tym zawodzie. Bez tej wiedzy nie będziesz w stanie prowadzić bezpiecznych zajęć.

Co dają uprawnienia instruktorskie?

Jeżeli spełniasz wszystkie warunki, możesz zapisać się na kurs. Jeżeli go zdasz, to na sam koniec otrzymasz legitymację i certyfikat, który uprawnia cię do wykonywania zawodu. Ukończenie i zdanie takiego kursu sprawia, że masz możliwość do pracy w klubach i związkach sportowych, komercyjnych i rekreacyjnych. Możesz również starać się o pracę w różnego typu ośrodkach i placówkach sportowych i wypoczynkowych.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/terminarz/
instruktor pływania jak zostać

Dojazd: