Zabawki edukacyjne dla dzieci

Stwierdzenie, iż dziecko rozwija się od pierwszych dni swojego życia to truizm, nie zawsze jednak pamiętamy lub zdajemy sobie sprawę, że nauka może mieć miejsce poprzez zabawę. Jest to zresztą znakomity sposób by bezstresowo i stopniowo wprowadzać naszą pociechę w świat podstawowych informacji o otaczającym je świecie.

 

Zabawki edukacyjne dla dzieci

 

Zabawa, w trakcie której najmłodsze dziecko otrzymuje zabawki edukacyjne dla dzieci, to sposobność by zaznajomić malucha np. z podstawowymi kolorami, kształtami czy dźwiękami. Oczywiście zabawki edukacyjne „rosną” wraz z wiekiem dziecka, tak więc stopniowo wprowadzać mogą go w obszary bardziej skomplikowane, a jednocześnie niezbędne w życiu społecznym, np. w symbole ruchu drogowego lub bezpiecznego zachowania w mieście.

 

Badania uniwersyteckie dowiodły, że już 2-3 latek może bawić się zabawkami edukacyjnymi, które zawierają pewien (dopasowany rzecz jasna do wieku) poziom kombinatoryki. Mogą to więc być nieskomplikowane klocki konstrukcyjne, zestawy wymagające dopasowania elementów. Wprowadzać już wtedy możemy zabawki dla dzieci, które oparte są na systemach symboli, które potem będą postawą systemu edukacyjnego, a więc pierwsze literki, cyferki, które dla większego uatrakcyjnienia mogą być wpasowane w motywy roślinne, zwierzęce, bajkowe.

 

Elementem wyróżniającym większość produktów z kategorii „zabawki edukacyjne” jest ich mobilność. Są to zabawki o wiele mniej „statyczne” niż ich zwykłe odpowiedniki, i tak dla przykładu: klocki posiadają na swych ściankach treści, dzięki którym jest możliwa ich wielokrotna konfiguracja, a literki wpasowane w zwierzątka przyczepiane być mogą na tablicy magnetycznej.

 

Zabawki kreatywne dla dzieci

 

Ciekawą podgrupę w dziale zabawek edukacyjnych dla dzieci stanowią zestawy zabawek, które wykorzystywane być mogą w zabawie wspólnej, dziecka z rodzicem. A o tym, jak ważna jest interakcja we wspólnej zabawie, podczas której następuje zacieśnienie relacji rodzinnych, nie trzeba chyba nikomu wspominać. Poza tym, zazwyczaj są to zabawki, które raczej będą wymagały interwencji rodzica, wprowadzają bowiem pewien stopień komplikacji treści, który wymaga wsparcia ze strony dorosłego. Mamy więc zabawki dla dzieci w kształcie buta, które oferują wspólną naukę wiązania sznurowadeł lub zestawy kreatywne pozwalające na przebudowywanie konstrukcji.

 

Zabawki edukacyjne to znakomity sposób by rozwinąć w dziecku nie tyle kreatywność i spostrzegawczość, co pewną ważną w dalszym życiu chęć do zdobywania wiedzy, do rozwiązywania problemów zarówno w życiu codziennym, jak i w dalszej nauce.

Szeroką ofertę zabawek edukacyjnych ale i innych można znaleźć w sklebie Bobi Shop – https://www.bobishop.pl/kategoria/inne-2/zabawki/