Rodzaje włosów w naturalnych systemach uzupełnień i perukach

Peruki naturalne są powszechnie uważane za lepsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ta opinia nie jest przypadkowa, ponieważ naturalne peruki są trwalsze i bardziej podatne na modelowanie niż sztuczne pukle. Pozostawiają także lepsze wrażenie estetyczne. Sprawdźmy, z jakich włosów wykonuje się peruki naturalne.

Peruki naturalne i systemy uzupełnień włosów konstruuje się z włosów ściętych od innych osób. Mają one takie same właściwości jak nasze włosy na głowie, choć nie są tak odporne z uwagi na brak połączenia ze swoim źródłem energii, czyli cebulką włosową. W codziennej praktyce sprawdzają się one znacznie lepiej niż peruki syntetyczne. Jakie zatem włosy wykorzystuje się to produkcji peruk naturalnych?

Włosy chińskie

Grube, sztywne, proste i ciemne włosy chińskie są rekomendowane Klientom poszukującym przejściowego uzupełnienia. Z reguły występują w ciemnych barwach, a ich rozjaśnianie może powodować obniżenie jakości włosów i możliwość mechacenia się.

Włosy indyjskie

W swojej specyfice włosy indyjskie są nieco podobne do włosów chińskich, nie są jednak tak sztywne, a także cechuje je większa tendencja do falowania. Zwykle występują w ciemnych odcieniach, a poddawane rozjaśnianiu mogą tracić na żywotności. Ten typ włosów poleca się przede wszystkim ludziom noszącym krótkie fryzury w ciemnych kolorach. Włosy indyjskie świetnie sprawdzają się w systemach męskich.

Włosy mongolskie

Kolejny rodzaj włosów rodem z Azji przypomina włosy indyjskie i chińskie, z tą różnicą, że jest bardziej odporny na zabiegi rozjaśniania, przez co są chętnie wybierany przez ludzi szukających peruk w odcieniach ciemnego blondu.

Włosy europejskie

Zwykle pochodzą od mieszkańców krajów Basenu Morza Śródziemnego, przez co najczęściej mają ciemniejsze odcienie. Od włosów azjatyckich różni je to, że są bardziej miękkie, kręcone, a przez co milsze w dotyku i trwalsze.

Włosy słowiańskie

Ten rodzaj pukli ma piękne, naturalne odcienie i unikatowy blask, przez co – bez potrzeby koloryzacji – jest często wybierany przez kobiety. Świetnie sprawdzają się w przypadku długich fryzur (+10 cm długości). Włosy słowiańskie charakteryzują się dużą trwałością, a odzwierciedleniem ich licznych zalet jest nieco wyższa cena peruki lub systemu uzupełnień włosów wykonanych przy ich użyciu.

 

Artykuł powstał dzięki:

Sklep z Perukami

Szlak 24

31-153 Kraków