Profesjonalne wybielanie zębów

Każdy z nas na pewno marzy o naturalnie prostych i białych zębach, ale niestety coraz częściej musimy korzystać ze specjalistycznych zabiegów w gabinetach dentystycznych, aby uzyskać taki efekt. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej jest właśnie wybielanie zębów. W dzisiejszych czasach szeroka gama produktów dostosowana jest do każdej „kieszeni”, co częściej skłania ludzi do odwiedzania gabinetów dentystycznych.

Czy wybielanie niszczy nasze szkliwo?

W tej kwestii możemy być spokojni. Lekarze zapewniają nas, że prawidłowo wykonany zabieg wybielania zębów jest w zupełności bezpieczny dla nas, jak i dla naszych zębów. Jedynym efektem ubocznym może być delikatna nadwrażliwość zębów, ale nie musimy się przejmować – najczęściej nadwrażliwość mija po kilku godzinach od zabiegu. Musimy również pamiętać, że zabieg w profesjonalnym gabinecie dentystycznym jest dla nas w stu procentach bezpieczny, ale inne niepotwierdzone przez lekarzy metody wybielania mogą negatywnie wpłynąć na nasze uzębienie.

Jakie metody wybielania możemy wybrać?

Najczęściej stomatolog zaproponuje nam dwa rodzaje wybielania – metodę nakładkową lub wybielanie z użyciem lamp. Pierwsza z nich jest stosunkowo tania oraz nie wymaga dużego nakładu naszego czasu. W przypadku tej metody niezbędne będą tylko dwie wizyty u stomatologa. Początkowo oceni on stan naszych zębów oraz pobierze ich wycisk, a następnie zostaniemy poinstruowani jak posługiwać się nakładkami. Najczęściej musimy zakładać je na kilka godzin na dzień lub w nocy w zależności od stężenia preparatu, którego będziemy używać. Czas stosowania nakładek dobiera stomatolog. Kolejną z metod jest wybielanie z użyciem lamp. Jest to niestety droższa oraz bardziej czasochłonna opcja. W gabinecie dentystycznym musimy pojawić się co najmniej 2 do 5 razy.

Oprócz zabiegów w gabinecie dentystycznym istnieją również domowe sposoby wybielania zębów.