Czy trener personalny to zawód tylko dla faceta?

Oczywiście, że nie! Jako trener personalny może pracować każdy, kto ma wiedzę, umiejętności i doświadczenie, bez względu na płeć. Zresztą, znamy dziś wiele kobiet odnoszących sukces w tym zawodzie na skalę krajową. Jednak w przypadku kobiet, łatwo zauważyć, że łączą one pracę trenera z instruktorem fitness i skupiają się głównie na pracy z kobietami, natomiast mężczyźni bazują bardziej na ćwiczeniach siłowych wykonywanych na salach treningowych lub siłowniach.

Trening personalny, czyli jaki?

Jak sama nazwa wskazuje trening personalny, to czas, w którym instruktor poświęca czas i uwagę tylko jednej osobie. Pozwala to uzyskać dużo lepsze efekty z treningów, gdyż cały czas trener pilnuje, uczy oraz motywuje do działania. Razem zdecydowanie łatwiej i szybciej osiągniecie ustalony cel, np. utratę zbędnych kilogramów.

Jak zostać trenerem personalnym?

By zostać trenerem nie trzeba mieć żadnej licencji, jednak warto się szkolić i nieustannie podnosić umiejętności. Liczne szkoły organizują tego typu zajęcia, zajmując się szkoleniem przyszłych sportowców. W ten sposób zapewniają im niezbędną wiedzę, by prowadzone przez nich zajęcia, były w pełni bezpieczne. Jedną z takich placówek jest Akademia Mistrzostwa Sportowego – kurs na trenera personalnego Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław i wiele innych.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
kurs na trenera personalnego Poznań

Dojazd: