Manekiny wystawowe i sklepowe – jak je ubierać i jakie rodzaje dostępne są na rynku?

Manekiny wystawowe goszczą na sklepowych witrynach już od wielu lat. Właściciele galerii, czy też małych butików za ich pomocą prezentują swój asortyment i starają się przyciągnąć potencjalnych klientów. Dziś sprawdzimy jakie rodzaje kukieł dostępne są na rynku.

Manekiny sklepowe – jak je ubierać?

Manekiny sklepowe pełnią bardzo ważną funkcję. Mianowicie tak jak wspomnieliśmy na samym początku mają prezentować asortyment sklepu i w ten oto sposób zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzin. Jednak nic nie dzieje się samo. By manekiny naprawdę przyciągały, właściciele sklepów muszą włożyć nieco wysiłku w aranżacje całej witryny. Mowa tutaj o doborze odpowiednich barw, a także prezentowanych elementów garderoby. Wystawa musi być regularnie zmieniana, by przyciągała wzrok odwiedzających. W tym przypadku słowo regularnie oznacza przebieranie kukieł mniej więcej raz w miesiącu. Dodatkowo niezbędne będą zmiany w ich ubiorze wynikające ze zbliżających się okazji, czy tez świąt. Jeśli ktoś boi się, że jego wystawa nie będzie wyglądała atrakcyjnie, to może trzymać się np. jednej grupy kolorów. Taki krok daje pewność, że wystawa będzie estetyczna i ciekawa dla przechodnia.

Manekiny wystawowe i sklepowe – jakie są rodzaje?

Manekiny sklepowe występują w kilu wariantach. Kupujący może zdecydować jakiej płci ma być jego kukła (damska, męska, dziecięca). Następnie można wybrać wielkość manekina, a także to czy będzie on w formie abstrakcyjnej, czy bardziej zbliżonej do wizerunku człowieka. Mowa tutaj o takich elementach manekina jak rysy twarzy, peruka, sztuczne rzęsy, czy też naklejki (np. oczy, usta). Jednak wielu sprzedawców decyduje się na pierwsza kategorię, czyli manekiny abstrakcyjne. One nie posiadają żadnych ludzkich przymiotników poza ogólnym zarysem sylwetki. Według niektórych specjalistów tego rodzaju kukły nie odciągają wzroku od prezentowanej odzieży. Z kolei zwolennicy manekinów o ludzkich rysach twierdzą, że pozwalają one potencjalny kupującym lepiej wyobrazić sobie jak dana stylizacja będzie wyglądała na nich samych. Wszystkie te rodzaje można kupić w profesjonalnych sklepach, czy to stacjonarnych, czy internetowych takich jak https://my-mannequins.pl/. W takich miejscach można znaleźć wiele rodzajów manekinów sklepowych. Mowa tutaj nie tylko o tych całopostaciowych, ale także torsach, czy ekspozytorach. Tego rodzaju manekiny sklepowe świetnie sprawdza się nie tylko na wystawach, ale również we wnętrzu większego sklepu. Pamiętać w tym miejscu jednak należy o tym, by wybierać nie wszystkie manekiny naraz, a tylko te, które będą dobrze współgrały z asortymentem sklepu.