Manekiny całopostaciowe – poznaj propozycje producentów

Manekiny to od lat niezastąpiona forma promocji posiadanego asortymentu. Zwłaszcza tego odzieżowego jak i ściśle z nim związanego np. jubilerskiego. W związku z tym bardzo istotnym jest zastanowienie się jaki typ kukieł sprawdzi się najlepiej w danym punkcie handlowym lub usługowym.

Manekiny całopostaciowe – naturalne, czy abstrakcyjne?

Manekiny są przedmiotami, które dzielą się na kilka kategorii. Jedną z nich jest podział na naturalne i abstrakcyjne. Te pierwsze mają w znacznym stopniu nawiązywać do wyglądu prawdziwego człowieka. Będą one zatem posiadały upodabniające je do niego rysy twarzy, wyraźni zaznaczone elementy twarzy takie jak usta, oczy, czy nos. Do tego dojdzie jeszcze peruka imitująca włosy. Można przy nich wykorzystać również naklejki np. takie z oczami. Z kolei manekiny abstrakcyjne pozbawione są kształtów jak i rys twarzy, które tak mocno nawiązują do ludzkiego wizerunku. Co więcej, bardzo często posiadają one inne kolory niż te naturalne – białe, beżowe. Tutaj do czynienia mamy między innymi z czernią.

Manekiny całopostaciowe – giętkie, sportowe, czy ciążowe?

Manekiny całopostaciowe dzielą się również w inny sposób. Można je posegregować pod względem miejsca przeznaczenia. Mianowicie te sportowe idealnie odnajdą się w sklepach oferujących odzież do ćwiczeń. Z kolei bieliźniane doskonale zaprezentują bardziej intymną część garderoby. Można również znaleźć u producentów manekiny prezentujące damskie-ciążowe kształty. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również kukły giętkie, które można zobaczyć między innymi na stronie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3. Ten rodzaj bardzo dobrze sprawdzi się przy prezentacji elastycznych właściwości materiałów. Będzie również ciekawą odmianą dla manekinów w standardowych, zazwyczaj niezbyt wymyślnych pozycjach. Warto zauważyć, że producenci manekinów bardzo chętnie tworzą kukły odbiegające od ogólnie przyjętych standardów. Wszystko to po to, by jak najbardziej dopasować się do indywidualnych wymagań klientów. Zatem w sklepach coraz częściej spotyka się manekiny plus size, czy te stylizowane na daną epokę. Rozwiązania tego typu cieszą się coraz większą popularnością, gdyż oddziałują one na wyobraźnię potencjalnych kupujących, którzy chcą się z takim manekinem zidentyfikować. Dokładniej mówiąc, chcą by stylizacja, w którą został przyodziany równie dobrze wyglądała na nich. Nie będzie to jednak możliwe, gdy manekin ma rozmiar S, a kupujący L. Właśnie dlatego właściciele sklepów zaczynają inwestować w większą ilość, bardziej zróżnicowanych kukieł.