Kiełbasa z dzika, czyli właściwości zdrowotne dziczyzny

Mięso z dzika oraz inne rodzaje mięs z gatunku dziczyzny, charakteryzują się wysoką zawartością dobrze przyswajalnego białka oraz witamin. Warto sięgnąć również po mięso z jelenia jeśli mamy ochotę na kulinarną nowość, która dostarczy naszemu organizmowi szeregu makroskładników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kiełbasa z dzika, czyli właściwości zdrowotne dziczyzny

W staropolskich czasach dziczyzna należała do najbardziej cenionych mięs. Zwierzęta leśne żyły i żyją w wolnych warunkach, a ich dieta bogata jest w składniki wolne od chemii oraz antybiotyków, które królują w paszach hodowlanych. Dziczyzna jest również skarbnicą wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Mięso z dzika charakteryzuje się wysoką zawartością pełnowartościowego białka oraz niską zawartością cholesterolu. Wysoki poziom „złego” cholesterolu, czyli LDL, jest obecnie jednym z najczęstszym problemów z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza. Zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz złe nawyki żywieniowe sprawiają, że nasze społeczeństwo coraz częściej dotykają choroby układu krążenia oraz wiele schorzeń układu sercowo – naczyniowego.

Dobra dieta to podstawa, a jeśli przyjrzymy się właściwościom dziczyzny okazuje się, że mięso ze zwierząt łownych jest jednym z najzdrowszych oraz najkorzystniejszych dla naszego organizmu mięs!

Mięso z dzika wzbogaca nasz organizm w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz składniki mineralne. Korzystny stosunek kwasów nienasyconych do kwasów nasyconych zawartych w dziczyźnie, wpływa na obniżenie ryzyka zachorowania na miażdżycę oraz inne choroby układu krążenia.

Przekonaj się, jak smakuje kiełbasa z dzika.

Zdrowa dziczyzna. Sklep wart Twojej uwagi

W dzisiejszych czasach kładziemy duży nacisk na świadomość prozdrowotną. Warto również o tym pamiętać, kiedy chcemy sięgnąć po mięso z dzika, mięso z jelenia czy pasztet z sarny. Mięso ze zwierząt łownych powinno być przebadane przez lekarza weterynarii nim trafi do naszych rąk. Jeśli kupujemy mięso od sprawdzonego dostawcy, który bez problemu pokazuje nam dokument lekarza weterynarii – nie musimy obawiać się o słynną „włośnicę”, która sieje popłoch wśród miłośników takiego mięsa jak dziczyzna. Sklep, który zdobył nasze zaufanie często staje się naszym podstawowym źródłem pozyskiwania takich mięs jak mięso z dzika czy mięso z jelenia. Dzięki czemu możemy bez obaw serwować gościom pyszny gulasz z jelenia oraz bogaty w witaminy oraz ubogi w tłuszcze – aromatyczny i przepyszny pasztet z sarny.